Şirketimiz, Kurulduğu tarihten itibaren aralıksız devam eden yatırımlarıyla hızlı bir büyüme sürecine girmiş ve varlığını sürdürdüğü 16 yılı aşkın süredir Örme Hazır Giyim ve Tekstil sektöründeki öncü kurumlardan biri olmuştur. 2001 yılında kurulan POLEN TEKSTİL 11.000 m2 kurulu alanda üretim yapmaktadır.

POLEN TEKSTİL OLARAK ÇEVRE VE SOSYAL BİLİNÇ İLE SON TÜKETİCİYE ORGANİK ÜRÜN SUNMAK İSTEYEN MÜŞTERİLERİMİZE GLOBAL ORGANİK TEKSTİL STANDARDI (GOTS) İLE SERTİFİKALI ÜRETİM YAPMAKTAYIZ.

Global Organik Tekstil Standardı tüketicide yeterli güveni sağlayabilmek için, hammaddenin hasadından başlayarak, üretimden etiketlemeye kadar olan süreçte, çevre ve sosyal sorumluluğu yüksek tekstil ürünlerinin organik statüsünün garanti altına alınabilmesi amacıyla, dünya çapında tanınabilir gereklilikleri belirlemek için standart oluşturma konusunda yetkinliği olan uluslararası firmalar tarafından geliştirilmiştir. Organik tekstil zincirinin bütün aşamalarında çok yüksek kıstaslar belirlenmekle birlikte ayrıca sosyal sorumluluklar ile ilgili gerekliliklere de uyum talep eder. www.global-standard.org

Polentekstil Better Cotton (BCI) Tedarikçisidir.
Better Cotton Initiative (BCI) Nedir?

Better Cotton Initiative (BCI) üreticiden perakendeciye kadar birçok farklı paydaşın bir araya gelip, ortak hareket ederek pamuk üretiminin olumsuz çevresel ve sosyal etkilerini azaltmayı ve sektörün geleceğini daha güvenli hale getirmeyi hedefleyen çok paydaşlı, uluslararası bir inisiyatiftir. Küresel pamuk üretimini, pamuk üreticileri için, içinde yetiştiği çevre için ve sektörün geleceği için daha iyi hale getirme misyonu ile 2009 yılında Cenevre’de kurulmuştur. Better Cotton üretim standardını geliştirmiştir. Bugün, Better Cotton 5 kıta ve 20 ülkede üretilmektedir. BCI’ın amacı Better Cotton’un sürdürülebilir, genel geçer bir emtia olarak geliştirilmesi yoluyla dünya çapındaki pamuk üretimini dönüştürmektir. BCI’ın 2020 yılına ilişkin hedefi, dünya pamuğunun %30’ unun Better Cotton lisanslı pamuk olarak üretilmesidir.%100 İhracat

POLEN TEKSTİL üretim kapasitesini arttırmakla beraber kapasitesinin %100’ünü de ihracat sektöründe kullanmaya başlamıştır. Firmamız tüm kapasitesini İTALYA ve İNGİLTERE’nin başta vitrin markaları olmak üzere Avrupa ülkelerine ihracat yapmaktadır.

İstihdam

İşletmemiz, kuruluşundan bu yana, her yıl büyüme ve yenileme yatırımlarına önem verip, sektördeki yerini korumayı başarmıştır. İşletmemiz bölgesinde üretim, istihdam ve katma değer yaratarak, ülkemize ve dünya ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Gelişmiş Teknoloji

FİRMAMIZ yaklaşık 180 çalışanı ile birlikte sürekli gelişimine, çalışma verimliliğine, Müşteri memnuniyetine gereken önemi vermekte, her geçen gün genişleyen ürün yelpazesi ve sınırsız hizmet anlayışı ile deneyimlerini sizlerle paylaşmaktan gurur ve mutluluk duyacaktır.